Nasza historia

Przedszkole Miejskie nr 2

Rok 1946 był ważnym okresem w tworzeniu placówek wychowania przedszkolnego. Powojenne osadnictwo w mieście, praca obojga rodziców to główne czynniki, które zdecydowały o powstaniu dwóch przedszkoli. Przedszkole nr 1 władze miasta utworzyły już 1 lutego 1946 roku, natomiast kilka miesięcy później, z niewielkiej grupy przedszkolnej działającej przy ulicy Lenino, utworzono Przedszkole nr 2. Nowo powstałe przedszkole zaczęło funkcjonować w budynku przy ulicy Słowackiego 1. Na kierownika placówki powołano Halinę Falińską, która przygotowywała odpowiednią bazę do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Do przedszkola wówczas uczęszczało 60 dzieci, przy zatrudnieniu 2 wychowawczyń. Jednak budynek nie spełniał wymogów edukacyjnych do pracy z dziecmi w wieku przedszkolnym, dlatego też w roku 1948 Przedszkole nr 2 zostało przeniesione do budynku bardziej okazałego i funkcjonalnego przy ulicy Wiejskiej (dziś Kunickiego). Przy zwiększonej ilości pomieszczeń do przedszkola mogło uczeszczać około 110 maluchów. Pani Falińska przepracowała z dziećmi 6 lat w najtrudnieszym powojennym okresie. Miejskie Przedszkole nr 2 przez wieloletni okres funkcjonowania w środowisku gubińskim dało sie poznac jako placówka dobrze realizujaca program edukacyjny wychowania przedszkolnego. Zawsze otwarta i przyjazna dla dzieci i rodziców. Znaczne zmiany organizacyjne w przedszkolu zachodzą z dniem 1 września 2002 roku, kiedy to po likwidacji i sprzedaży żłobka przy ulicy Kunickiego, włączono grupę dzieci w wieku 1-2 lat do tej placówki. Budynek został zmodernizowany, dostosowany do grupy dzieci najmłodszych. Obecnie do przedszkola uczęszczają dzieci wieku od 1 roku  do 5 lat, objęte edukacją przedszkolną w 5 grupach wiekowych. Pracuje z nimi 9 nauczycieli i 9 pracowników obsługi. Kadra pracowników stwarza dzieciom miłą atmosferę, zapewnia dobre warunki do wszechstronnego rozwoju i dobrze przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w klasach pierwszych.

• Przedszkole Miejskie nr 2
    ul. Kunickiego 8a, 66-620 Gubin